Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za poškodené sklo poisťovňa nechce zaplatiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

teac4
Nepochopil si ma. Nepísal som o PZP. Z PZP uhradí za teba škodu, ktorú spôsobíš inému a za iného v časovej cene, ak to spôsobí tebe. Písal som o jednom z typov havarijného poistenia - napríklad v platbe zhruba okolo 8.500 ročne, kde by bolo poistené tvoje auto, ak by ti ho niekto nabúral, aby si mal všetko uhradené na nové ceny. Všeobecne to je nazývané VÝBER RIZÍK. Mimo iných tam je aj stret so zvieraťom, rozbitie akéhokoľvek skla a živelná udalosť, zničenie vozidla skratom elektroinštalácie. K tomu môžeš mať pripoistenie krádeže vozidla. Nie je to povinné, ale človek si zvyčajne až potom, keď mu padnutý strom, alebo povodeň zničí auto, prípadne dostane aké také odškodnenie z PZP škodcu, tak až potom si pomyslí, veď som mohol mať poistenie aspoň toho výberu rizík... Navyše, rôzne poisťovne aj pri plnom havarijnom poistení poskytujú rôzne akciové zľavy, často aj vyše 25% zo štandartne vyrátaného poistného. :-)
octavia2
<< < 1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja dobre viem, čo si tým myslel....ale vravím, je to ako keby platím PZP človeku čo do mňa napáli....inak povedané vycalujem 8500SK ročne, keby do mňa niekto nabúral..však by som sprostý musel byť...Mama má 14 ročné Tico, keby si platí túto poistku tak viac ako polovicu zaplatí do vzduchu...Ja sa nebudem dávať ***** poisťovňou. Ja čo si na auto neplatím ani havarijnú, budem platiť jak tlk, že keby do mňa niekto nabúra. a čo som šiši??...On mi spravil škodu, on nech to nahradí mne, nie ja jemu ešte budem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

teac4

Áno, v určitom zmysle Ta viem pochopiť. Chcel som iba zdôrazniť, že existuje možnosť, aby si mal uhradenú celú faktúru v prípade, že do Teba niekto nabúra, na rozdiel v preplatení z jeho PZP.

Samozrejme, takýmto produktom sa vyšlo v ústrety tým, ktorí sú si 101% istí, že oni si škodu svojim zavinením nespôsobia. Navyše bolo do tohoto balíka dané rozbitie akéhokoľvek skla na vozidle, vrátane reflektoru, strešného okna..., potom stret so zvieraťom - aj zajac, či bažant vedia spôsobiť škodu aj za 50-80.000,- ( prerazené predné čelo, chladič klímy, ktorý je spolu s dehydrátorom...), živelná udalosť - padnutý strom, (aktuálne) aj zatopenie, škoda spôsobená skratom elektroinštalácie-požiar, kedy je hradená celá elektronika ( počítačov a čípov je v dnešných autách habadej)...

Je to vec posúdenia a názoru, ale hlavne je možnosť výberu.

Taktiež je málo známe, že pri havarijnom poistení, v prípade totálnej škody je možné mať náhradu v plnej výške, čiže koľko klient za auto zaplatil, bez ohľadu na to, či mu ho ukradnú, alebo (si) ho totálne zničí o mesiac, rok, alebo štyri, či päť, vrátane preplatenia - poistenia spoluúčasti... ( GAP).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No keď niekto zrazí zviera, je to aj jeho chyba, mal ísť tak aby vedel zabrzdiť..hlavne keď ide cestou ktorá sa nachádza v strede lesa, je dosť pravdepodobne, že niečo vybehne. No keď padne strom, no to je škoda veru, ale dobre to je už troška extrém...

A jedine to čo píšeš v poslednom odseku vyzerá ako celkom zaujímavý produkt, pre mňa len z pohľadu, že by mi niekto auto ukradol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zase niekto nečíta

Podľa môjho názoru sa pani nechala namotať na lacné poistné a neuzatvorila si poistenie do poisťovne Groupama len kvôli pripoisteniu skla v rámci PZP. To by si potom určite zistila aj bližšie informácie, za akých podmienok by bolo poškodené sklo likvidované z jej vlastného PZP. Ak sa nemýlim, Groupama mala verejný prísľub dokonca aj na svojej webovej stránke, kde sa uvádzalo, že poistné musí byť uhradené ročnou splátkou a v deň začiatku poistenia musí byť poistné na účte poisťovateľa. Ak teda nespĺňa podmienky, smola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ak pani nemá internet, ďalšia smola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1marika
Omyl. Zmluvu nepodpisuje s internetom, ale s poisťovňou.
A rovnopis, vrátane zmluvných dojednaní si má prečítať pred podpísaním zmluvy. Taktiež má podpísať "Záznam o rokovaní s klientom pred uzatvorením PZ", v zmysle zákona 186/2009 Z.z., kde je uvedené aj to, čo výslovne odmietla, ako možnosť mať poistené.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež sa domnievam, že niekto chcel vidieť výhradne výšku platby poistného. Mnoho majiteľov poistníkov iba mávne rukou nad možnosťou pripoistenia asistenčných služieb, zhruba za 3,33 €.
Aj to ale treba vedieť rozlíšiť a hlavne čítať.
Niektoré poisťovne - väčšina - iba zabezpečuje / organizuje a klient platí všetko, ale sú aj také, kde poisťovňa popri organizovaní aj do určitého limitu tieto služby prepláca. Stačí často nepojazdnosť vozidla z dôvodu poruchy / klinový remeň, zlyhanie elektroinštalácie, dva defekty..., alebo ak si vodič sám - napr. zbehnutím do kanála spôsobí nepojazdnosť poškodením riadenia.
Hlavne, že pri poisťovaní ušetril na rok možno 10-20 € a potom bude nadávať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dovolim si reagovat-palik 1981

"Po poškodení čelného skla sme postupovali podľa inštrukcie pani z Call centra a dali čelné sklo podľa letáka vymeniť v servise ktorý ona doporučila a bol 2x taký drahý ako iné. A povedala, že do 15 dní dostaneme peniaze, ale nič o tom, že je podmienka splniť nejaké podmienky z verejného prísľubu. Ak by bola povedala že musím splniť nejaké podmienky, určite si to začnem preverovať, pretože ja som dokonca mala aj kontakt na vinníka, ktorý mi škodu spôsobil."

MNE TAKTIEZ ODPORUCILI OPRAVU....a teraz BONUS v Hornete som ani nic neplatil prezoze mi pani z Groupami povedala ZE ONI TO VYROVNAJU!!!!.....dokonca ani pracovnicka autoskla po mne nechcela zaplatit fakturu.
az kym nedoslo zamietnutie preplatenia tak sa SPAMATALI??? trochu neskoro ne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hľúposť - toto krasne lubozvucne slovo to vystihuje :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

jednoduche... treba sa s vinnikom dohodnut, zavinil skodu... a dohodnut sa na plneni, alebo potom pokracovat vyzvami a ak nepomoze tak podat navrh na vydanie platobneho rozkazu pripadne to riesit ako poskodzovanie veci alebo obciansko pravne. On sposobil skodu, ma povinnost ju nahradit ak to nekryje poistovna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak škodca postupuje v zmysle zákona, do 15 dní oznámi svojej poisťovni, že spôsobil s vozidlom škodu, pristaví ho na obhliadku, alebo si dohodne, kde mu vozidlo obhliadnu, tak domáhajúcemu sa poškodenému iba oznámi, že vec postúpil svojej poisťovni a tým to pre neho, ako škodcu končí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

a ked to poistovna nepreplati, tak zacina tam kde som napisal :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ajrton
Ono je to tak, ako píšeš. Žiaľ, mnoho ľudí sa stále mylne domnieva, že ak mu niekto rozbije napr. 5 ročné auto, oprava ho vyjde na 3.000,-€, tak mu poisťovňa z PZP škodcu preplatí tých 3.000,-. Prípadne, ak mu poisťovňa preplatí z faktúry 3.000,-€ napr. 1550,-€, že zbytok do 3.000 si vymôže, že mu to doplatí škodca.
Taký človek si asi nikdy nepoložil otázku, načo sú potom (rôzne) havarijné poistky ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

divne

pretoze nedavno mozno tyzden dozadu bol presne rozhovor s hovorcom poistovne, ktora povedala ze sa to moze domahat na sude... a je to tak spravne. Havarijne mas na to aby si nemal natahovacky po sudoch. Ale keby si mal skodu, stale mozes vymahat od vinnika napriklad spoluucast, ucty za telefon do odtahovky a do servisu, strateny cas a ine... pretoze su to naklady ktore ti vznikli jeho zavinenim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Havarijne poistky su nato, ked si rozbijem auto sam, aby som si to sam neplatil.
Zakon, ktory povazuje opravu auta po nehode za jeho zhodnotenie je chory.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

messyxx
Omyl. Je viacero rôznych poistných zmlúv. Väčšina je takých, kde v prípade škody na vozidle poisťovňa uhradí škodu - faktúru súvisiacu so škodou - , kde odpočíta dojednanú spoluúčasť zvyčajne 5 % alebo 2.000,-(5.000,-SKK), podľa toho čo je viac.
Sú aj poistné zmluvy, kde ak poškodenému spôsobi škodu iný, tak nemusí mať dojednanú a odpočítanú ani spoluúčasť, ak si škodu nespôsobil sám.
Z havarijného poistenia - čiže ak je vozidlo poistené, je uhradené vždy to, čo je dojednané a rozdiel v prípade, že škodu spôsobil iný prevádzkou motorového vozidla, je doplatený z jeho PZP.
Čo sa týka zhodnotenia po oprave, je vecou poškodeného, či si vie správne uplatniť škodu napr. na znova rozbitom novom blatníku namontovanom pred týždňom na inak 7 ročnom aute, ktorý je nutné znova vymeniť. Amortizácia je úplne iná na tomto blatníku a na 7 ročných dverách, ktoré je tiež nutné vymeniť. Ale to je na dlhšiu debatu. Treba si to vedieť zdokladovať a uplatniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hehe

to je smiesne... ja niekomu sposobim skodu a ked mu to poistovna nepreplati tak co ? ja som v suchu a on sa moze aj rozdrapit? v ziadnom pripade. Poistovne same tvrdia, ak nemate vykrytu celu skodu, obratte sa v obciansko pravnom konani na vinnika. Keby to tak nebolo, tak ja mozem hocikomu rozbit co chcem a nebudem platit nic, ved je poisteny nie?:) a ked nie je alebo to nema kryte tak ma smolu... podla teba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Az tak v suchu nie je. Ak ho budem zalovat, ma natahovacky na sudoch a uplne istu vyhru nema.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dalsia vec je, ze poistovna kryje sposobenu skodu. Ale poskodeny plati naklady na odstranenie skody, ktore mozu byt vyssie, takze v zalobe ziadny problem nevidim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uvadzas ludi do omylu

Kvoli tebe som teraz zavolal kamaratovi, ktori robi v nemenovanej poistovni a povedal zhruba toto: klient donesie papiere z nehody a odtahovky .... alebo vozidlo na obhliadku, zavola sa likvidator, urci sa rozsah skody + servis. Vystavia mu fakturu ktoru zaslu do poistovne aby sa mohlo vybavit plnenie. Pokial sa vyska plnenia nezhoduje s tym ake ma klient nahrady a naroky ma narok domahat sa doplatenia obciansko pravnym konanim, bla bla... ak by teoreticky klient zmeskal kvoli nehode lietadlo, my mu to nezaplatime. Skodu si musi vymahat od toho kto ju sposobil.
-
Inak stale podla teba mozem nestastnou nahodou demolovat auta na parkovisku a napokon nebudem platit nic, lebo ludia su poisteni ? :))) tak to by sa mi lubilo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SÚHLAS

Vinník nehody NIKDY nič neplatí zo svojho, ak má samozrejme uzatvorené a zaplatené PZP, škoda nepresiahne limity dojednané v PZ a ak škodu nahlási v stanovenom termíne. Škodca zodpovedá podľa Občianského zákoníka len za skutočnú výšku škody, t.j. výška škody po odpočítaní amortizácie.
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho