Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za poškodené sklo poisťovňa nechce zaplatiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ti asi uniklo ze v spominanom incidente som NEBOL vinnikom, a to potvrdili aj policajti ktori nehodu vysetrovali. Nie som povinny poistovat sa proti inym vodicom ktori do mna naburaju... Pokial ide o opravu, ale ano, servis by mi to bol opravil. Akurat ze alianz sa rozhodol zavriet cez sviatky kram, takze likvidator si to obzrel az po novom roku. A to som mu este auto musel dopravit "pod nos". Zvysok su dristy, nemam chut ani na to reagovat pretoze ocividne nevies o co ide. Tabulky "hodnoty majetku" su pekna vec, nieco ine je ale trhova hodnota za ktoru sa dany majetok (napr. auto daneho veku, vybavy a technickeho stavu) da kupit. A to uz ani nevravim, ze uz len faktom ze auto malo nehodu stratilo dakych 20-30% ceny, pretoze to budem musiet uviest pri predaji. Atd, atd.
Jarry
<< < 1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jarry
Vôbec mi neuniklo, že si nebol vinníkom. Iba som uviedol, že nikto ti nebránil, aby si mal havarijnú poistku a vtedy by si mal uhradenú celú opravu.
Čo sa týka obhliadky likvidátorom cez sviatky, ako píšeš, vymenuj jednu poisťovňu, ktorá v ten deň robila obhliadky poškodených vozidiel.
Čo sa týka miesta obhliadky, úplne stačí čítať, počúvať a podľa toho sa aj zariadiť. Ako píšeš, vozidlo si mal v zmluvnom - dokonca v odporučenom servise. Ak to bolo tak, je samozrejmé, že obhliadkár príde do toho zmluvného-odporučeného servisu.
No a ak ostatné - čiže to čo je v zákone, kde sú aj vzorce pre výpočty pokladáš za dristy, je to tvoj problém a máš, alebo mal si možnosť vec postúpiť na súd, kde by bol stanovený znalec a súd by rozhodol, že ti možno doplatia 5,50€ vrátabe DPH. :-))
Ceny a hodnoty vozidiel poznám až moc dobre. To, čo si kúpi niekto ako nové v roku 2007 za 650.000,-, dnes zrovnateľné, ba možno s lepšou výbavou kúpi (nové) za 520.000,-.
A asi už vôbec nevieš o tom, že každý má možnosť si aj pripoistiť finančnú stratu-GAP. Ak kúpi auto napr. za 650.000 a má GAP, prvom...vo štvrtom či piatom roku dôjde k totálnej škode... pozri si definíciu totálnej škody - tak bude mať uhradené 650.000,-.
Neznalosť jednoducho neospravedlňuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tvoja prva veta znie asi takto : Nikto ti nebranil nosit prilbu ked som ti dal po papuli:D:D:D.....
Ako fakt, niekto do mna nabura a ja som blby lebo som mal mat havarijnu...ja si verim ako sofer naco budem calovat 20 000rocne preto aby ked nahodou do mna niekto vrazi som mal priplatene navyse.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

teac4

Nenapísal som , že si MAL mať, ale že si mohol mať.
No a 20.000 ? Tak asi nevieš, že za pár tisíc môžeš mať poistený aj výber rizík, napr. ak do Teba niekto praští, aby si mal všetko uhradené, navyše bez zháňania kohosi, aby ti napísal, že ti rozbil sklo, alebo ak ti na uato padne strom, či by bola iná živelná udalosť. Ako príklad uvediem, ak by si mal 3 ročnú oktávku, nezaplatíš ročne viac ako 8.500,- a nie 20.000. Samozrjme, ak si to rozbiješ sám, cvakáš si to sám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

reagujem na toto

"Nadávaj si výhradne sám sebe. Nikto ti nebránil, aby si mal auto poistené. Mohol si mať do centa všetko uhradené a bez lietania po servisoch a poisťovniach."
to si napísal...a ako sorry ale ja nebudem platiť 8500SK rocne za PZP pre niekoho kto do mňa napáli...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

teac4

Nepochopil si ma. Nepísal som o PZP. Z PZP uhradí za teba škodu, ktorú spôsobíš inému a za iného v časovej cene, ak to spôsobí tebe.
Písal som o jednom z typov havarijného poistenia - napríklad v platbe zhruba okolo 8.500 ročne, kde by bolo poistené tvoje auto, ak by ti ho niekto nabúral, aby si mal všetko uhradené na nové ceny. Všeobecne to je nazývané VÝBER RIZÍK.
Mimo iných tam je aj stret so zvieraťom, rozbitie akéhokoľvek skla a živelná udalosť, zničenie vozidla skratom elektroinštalácie. K tomu môžeš mať pripoistenie krádeže vozidla.
Nie je to povinné, ale človek si zvyčajne až potom, keď mu padnutý strom, alebo povodeň zničí auto, prípadne dostane aké také odškodnenie z PZP škodcu, tak až potom si pomyslí, veď som mohol mať poistenie aspoň toho výberu rizík...
Navyše, rôzne poisťovne aj pri plnom havarijnom poistení poskytujú rôzne akciové zľavy, často aj vyše 25% zo štandartne vyrátaného poistného. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja dobre viem, čo si tým myslel....ale vravím, je to ako keby platím PZP človeku čo do mňa napáli....inak povedané vycalujem 8500SK ročne, keby do mňa niekto nabúral..však by som sprostý musel byť...Mama má 14 ročné Tico, keby si platí túto poistku tak viac ako polovicu zaplatí do vzduchu...Ja sa nebudem dávať ***** poisťovňou. Ja čo si na auto neplatím ani havarijnú, budem platiť jak tlk, že keby do mňa niekto nabúra. a čo som šiši??...On mi spravil škodu, on nech to nahradí mne, nie ja jemu ešte budem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

teac4

Áno, v určitom zmysle Ta viem pochopiť. Chcel som iba zdôrazniť, že existuje možnosť, aby si mal uhradenú celú faktúru v prípade, že do Teba niekto nabúra, na rozdiel v preplatení z jeho PZP.

Samozrejme, takýmto produktom sa vyšlo v ústrety tým, ktorí sú si 101% istí, že oni si škodu svojim zavinením nespôsobia. Navyše bolo do tohoto balíka dané rozbitie akéhokoľvek skla na vozidle, vrátane reflektoru, strešného okna..., potom stret so zvieraťom - aj zajac, či bažant vedia spôsobiť škodu aj za 50-80.000,- ( prerazené predné čelo, chladič klímy, ktorý je spolu s dehydrátorom...), živelná udalosť - padnutý strom, (aktuálne) aj zatopenie, škoda spôsobená skratom elektroinštalácie-požiar, kedy je hradená celá elektronika ( počítačov a čípov je v dnešných autách habadej)...

Je to vec posúdenia a názoru, ale hlavne je možnosť výberu.

Taktiež je málo známe, že pri havarijnom poistení, v prípade totálnej škody je možné mať náhradu v plnej výške, čiže koľko klient za auto zaplatil, bez ohľadu na to, či mu ho ukradnú, alebo (si) ho totálne zničí o mesiac, rok, alebo štyri, či päť, vrátane preplatenia - poistenia spoluúčasti... ( GAP).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No keď niekto zrazí zviera, je to aj jeho chyba, mal ísť tak aby vedel zabrzdiť..hlavne keď ide cestou ktorá sa nachádza v strede lesa, je dosť pravdepodobne, že niečo vybehne. No keď padne strom, no to je škoda veru, ale dobre to je už troška extrém...

A jedine to čo píšeš v poslednom odseku vyzerá ako celkom zaujímavý produkt, pre mňa len z pohľadu, že by mi niekto auto ukradol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zase niekto nečíta

Podľa môjho názoru sa pani nechala namotať na lacné poistné a neuzatvorila si poistenie do poisťovne Groupama len kvôli pripoisteniu skla v rámci PZP. To by si potom určite zistila aj bližšie informácie, za akých podmienok by bolo poškodené sklo likvidované z jej vlastného PZP. Ak sa nemýlim, Groupama mala verejný prísľub dokonca aj na svojej webovej stránke, kde sa uvádzalo, že poistné musí byť uhradené ročnou splátkou a v deň začiatku poistenia musí byť poistné na účte poisťovateľa. Ak teda nespĺňa podmienky, smola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ak pani nemá internet, ďalšia smola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1marika
Omyl. Zmluvu nepodpisuje s internetom, ale s poisťovňou.
A rovnopis, vrátane zmluvných dojednaní si má prečítať pred podpísaním zmluvy. Taktiež má podpísať "Záznam o rokovaní s klientom pred uzatvorením PZ", v zmysle zákona 186/2009 Z.z., kde je uvedené aj to, čo výslovne odmietla, ako možnosť mať poistené.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež sa domnievam, že niekto chcel vidieť výhradne výšku platby poistného. Mnoho majiteľov poistníkov iba mávne rukou nad možnosťou pripoistenia asistenčných služieb, zhruba za 3,33 €.
Aj to ale treba vedieť rozlíšiť a hlavne čítať.
Niektoré poisťovne - väčšina - iba zabezpečuje / organizuje a klient platí všetko, ale sú aj také, kde poisťovňa popri organizovaní aj do určitého limitu tieto služby prepláca. Stačí často nepojazdnosť vozidla z dôvodu poruchy / klinový remeň, zlyhanie elektroinštalácie, dva defekty..., alebo ak si vodič sám - napr. zbehnutím do kanála spôsobí nepojazdnosť poškodením riadenia.
Hlavne, že pri poisťovaní ušetril na rok možno 10-20 € a potom bude nadávať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dovolim si reagovat-palik 1981

"Po poškodení čelného skla sme postupovali podľa inštrukcie pani z Call centra a dali čelné sklo podľa letáka vymeniť v servise ktorý ona doporučila a bol 2x taký drahý ako iné. A povedala, že do 15 dní dostaneme peniaze, ale nič o tom, že je podmienka splniť nejaké podmienky z verejného prísľubu. Ak by bola povedala že musím splniť nejaké podmienky, určite si to začnem preverovať, pretože ja som dokonca mala aj kontakt na vinníka, ktorý mi škodu spôsobil."

MNE TAKTIEZ ODPORUCILI OPRAVU....a teraz BONUS v Hornete som ani nic neplatil prezoze mi pani z Groupami povedala ZE ONI TO VYROVNAJU!!!!.....dokonca ani pracovnicka autoskla po mne nechcela zaplatit fakturu.
az kym nedoslo zamietnutie preplatenia tak sa SPAMATALI??? trochu neskoro ne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hľúposť - toto krasne lubozvucne slovo to vystihuje :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

jednoduche... treba sa s vinnikom dohodnut, zavinil skodu... a dohodnut sa na plneni, alebo potom pokracovat vyzvami a ak nepomoze tak podat navrh na vydanie platobneho rozkazu pripadne to riesit ako poskodzovanie veci alebo obciansko pravne. On sposobil skodu, ma povinnost ju nahradit ak to nekryje poistovna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak škodca postupuje v zmysle zákona, do 15 dní oznámi svojej poisťovni, že spôsobil s vozidlom škodu, pristaví ho na obhliadku, alebo si dohodne, kde mu vozidlo obhliadnu, tak domáhajúcemu sa poškodenému iba oznámi, že vec postúpil svojej poisťovni a tým to pre neho, ako škodcu končí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no

a ked to poistovna nepreplati, tak zacina tam kde som napisal :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ajrton
Ono je to tak, ako píšeš. Žiaľ, mnoho ľudí sa stále mylne domnieva, že ak mu niekto rozbije napr. 5 ročné auto, oprava ho vyjde na 3.000,-€, tak mu poisťovňa z PZP škodcu preplatí tých 3.000,-. Prípadne, ak mu poisťovňa preplatí z faktúry 3.000,-€ napr. 1550,-€, že zbytok do 3.000 si vymôže, že mu to doplatí škodca.
Taký človek si asi nikdy nepoložil otázku, načo sú potom (rôzne) havarijné poistky ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

divne

pretoze nedavno mozno tyzden dozadu bol presne rozhovor s hovorcom poistovne, ktora povedala ze sa to moze domahat na sude... a je to tak spravne. Havarijne mas na to aby si nemal natahovacky po sudoch. Ale keby si mal skodu, stale mozes vymahat od vinnika napriklad spoluucast, ucty za telefon do odtahovky a do servisu, strateny cas a ine... pretoze su to naklady ktore ti vznikli jeho zavinenim.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho